Tarihçe

Yüksekokulumuz 16 Nisan 2008 tarihli Yüksek Öğretim Genel Kurul Kararı ile kurulmuştur. Yüksekokul Müdürü olarak Dr.Öğr.Üyesi Beytullah DÖNMEZ görev yapmaktadır.

Yüksekokulumuzda Toptan ve Perakende Satış Bölümü, Emlak ve Emlak Yönetimi Programı, I. ve II. Öğretimde 2009–2010 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğretim faaliyetine başlamıştır.

Yüksekokulumuzda Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü, Dış Ticaret Programı, I. Öğretimde 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğretim faaliyetine başlamıştır.

Yüksekokulumuzda Yönetim ve Organizasyon Bölümü, Sağlık Yönetimi Programı I. ve II. Öğretimde 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Yüksekokulumuzda İnşaat Bölümü, Yapı Denetimi Programı I. Öğretimde 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Ancak kontenjanların açık kalması nedeniyle 2018 tercih kitapçığında Yapı Denetimi Programına yer verilmediğinde bu bu programın kapatılarak kadroların İnaaşt Teknolojisi Programına aktarılması talep edilmiş ve YÖK Yürütme Kurulu tarafından kabul edilmiştir.