Logomuz ve Anlamı

KEŞAP MYO LOGOSU VE AÇIKLAMASI
 
 
Keşap Meslek Yüksekokulu Logomuz: Okulumuzun kurulu olduğu güzide bir ilçemiz olan ve okulumuza da ismini kazandıran Keşap’a atfen K harfi şeklinde tasarlanmıştır. Tasarım olarak sade ve estetik bir yapıya sahip olan logomuz; K harfinin gövde kısmında aynı anda hem bir filiz hem de kuş şeklinde sembolize edilmiştir. Filiz ile canlı, diri ve dinamik olmayı ifade ederken gelişmeye açık tarafımız vurgulanmakta olup, yatay bakıldığında ise algılanan Kuş imgesiyle de aydınlık bir gelecek için kanat çırpan, özgürlükçü ruhumuz yansıtılmaktadır.

K harfinin ayak kısmını oluşturan üç farklı renkteki dalga desenleri ise; Üniversitemizin gücünü, kök saldığı coğrafyamızın doğal unsurlarıyla bütünleştirdiğini; Yeşil renk ile doğamızın gür bitki örtüsü ormanlarımızı, Mavi; Karadenizin engin dalgalarını, Sarı ile de hepsinin ortak noktası, yaşamın kaynağı güneşi simgelemektedir. Yine dalga şeklinde logoyu tamamlayan bu renk demeti okulumuzun bir kıyı, sahil şehrinde kurulu olmasına istinaden oluşturulmuştur.

Giresun Üniversitemizin kurumsal kimliği ve mevcut logosuyla uyumlu olarak benzer tasarım dili ve renklerle oluşturulan logomuz, hem kurumsal bütünlük hem de ortak değerlere sahip olduğumuzu vurgulamaktadır.