Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 22.06.2018
06.03.13 | 09:41 | Zaman: 5 Yıl

STAJ TARİHLERİ, STAJ DOSYASI VE STAJ EVRAKLARI (YENİ)

 

2017 - 2018 Eğitim - Öğretim Yılı yaz dönemi zorunlu mesleki staj tarihleri;

20 Günlük Staj Yapacaklar : 02 Temmuz 2018 - 27 Temmuz 2018 tarihleri arası.

 30 Gün Staj Yapacaklar : 02 Temmuz 2018-10 Ağustos 2018 tarihleri arası.

NOT 1 : Staj yapacak olan öğrenciler başvuru evraklarını (aşağıdaki uyarıları dikkate alarak) ve staj dosyasını aşağıdaki linklerden çıkartabilirler.

NOT 2 : Staj başvuru evraklarının öğrenci işlerine son teslim tarihi 14 Haziran 2018'dır. Bu tarihten sonra getirilen başvuru evrakları teslim alınmayacaktır.

NOT 3 : Stajını tamamlayan öğrenciler staj dosyasını stajların son gününden itibaren 7 iş günü içerisinden Bölüm Başkanlıklarına teslim etmek zorundadır. Dosyalarını gününde teslim etmeyen öğrencilerin stajları geçersiz sayılacaktır.

NOT 4 : Staj muafiyetinden yararlanmak isteyen öğrenciler bölüm başkanlarıyla muafiyet durumunu görüştükten sonra bölüm başkanlığı ve staj koordinatörü tarafından muafiyetlerinin uygun görülmesi halinde Yüksekokulumuz öğrenci işlerine muafiyet dilekçelerini ve gerekli evraklarını 14 Haziran 2018 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir.

NOT 5 : 30 Gün özel sektörde staj yapan 1. ve 2. sınıf öğrencilerine iş yeri ile staj sözleşmesi yapma zorunluluğu getirilmiştir. Öğrencilerimiz aşağıda yer alan staj sözleşmesinden 3 nüsha çıkartarak doldurduktan sonra iş yerine her sayfasını imzalatacaklardır. Sayfalarda İş yeri imzası eksik olan sözleşmeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

NOT 6 : Kamuda staj yapan öğrenciler aşağıdaki linklerden Staj Yazısı ve İşyeri Staj Formundan belirtildiği şekilde çıkartarak başvurularını yapacaklardır.

NOT 7  : Staj süresi 1. sınıfın sonunda 30 iş günü olarak zorunlu hale getirilmiştir. 1. sınıf öğrencileri bu yıl sonunda muhakkak stajlarını yapmak zorundadır. Özel sektörde staj yapacak öğrenciler 3 nüsha staj sözleşmesinden çıkartarak kendi dolduracağı kısımlardan sonra, öncelikle staj yapacağı yere imzalatıp sonrasında bölüm başkanına imzalatarak bir nüshasını öğrenci işlerine, bir nüshasıda işyerine teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca ekte yer alan staj puantaj cetvellinden 1 nüsha çıkartıp iş yerine doldurtup staj dosyasıyla getireceklerdir. Kamu kuruluşlarında staj yapacak öğrenciler  iş sözleşmesi çıkarmayıp staj yazısı ve işyeri kabul formundan 3 er nüsha çıkartıp aynı işlemi yapacaklardır.

NOT 8 : Özel sektörde staj yapacak öğrenciler ekte yer alan 'Staj Sonu Katkı Payı Formundan' çıkartıp işyerine teslim edeceklerdir. İş yeri bu formu doldurarak staj bittikten sonra 10 gün içerisinde stajer öğrenciye ücret yatırıldığını gösteren banka dekontuyla birlikte Yüksekokulumuza göndermek zorundadır.(Formda yer alan uyarıları dikkate alarak)

 

Staj Yazısı (Kamu)

(UYARI : Üç nüsha çıkarılarak bir tanesi iş yerine, bir tanesi öğrenci işlerine ve bir taneside öğrencinin kendisinde kalacak)

İş Yeri Kabul Formu(Kamu)

(UYARI : İki nüsha çıkarılarak bir tanesi başvuru yapılan iş yerine diğeri öğrenci işlerine teslim edilecek)

Staj Dosyası

(Staj Değerlendirme Formu ve İmza Çizelgesi Dahil)

Staj Sözleşmesi(Özel Sektörde Staj Yapacak Öğrenciler)

Özel Sektörde Yapacaklar için staj Puantaj Cetveli

Özelde Staj Yapacaklar İçin Staj Sonu Katkı Payı Formu