Buradasınız :
Türkçe
English
Cumartesi, 16.12.2017
06.03.13 | 09:41 | Zaman: 5 Yıl

STAJ TARİHLERİ, STAJ DOSYASI VE STAJ EVRAKLARI (YENİ)

 

2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı yaz dönemi zorunlu mesleki staj tarihleri;

2. Sınıf 20 Günlük Staj Yapacaklar : 04 Temmuz 2017 - 31 Temmuz 2017 tarihleri arası.

2. Sınıf 40 Günlük Staj Yapacaklar : 04 Temmuz 2017 - 28 Ağustos 2017 tarihleri arası.(II. Sınıf olup ilk yıl staj yapmayan öğrenciler 40 gün staj yapacaklar.)

1. Sınıf 30 Gün Staj Yapacaklar : 04 Temmuz 2017-14 Ağustos 2017 tarihleri arası.

NOT 1 : Staj yapacak olan öğrenciler başvuru evraklarını (aşağıdaki uyarıları dikkate alarak) ve staj dosyasını aşağıdaki linklerden çıkartabilirler.

NOT 2 : Staj başvuru evraklarının öğrenci işlerine son teslim tarihi 02 Haziran 2017'dır. Bu tarihten sonra getirilen başvuru evrakları teslim alınmayacaktır.

NOT 3 : Stajını tamamlayan öğrenciler staj dosyasını stajların son gününden itibaren 7 iş günü içerisinden Bölüm Başkanlıklarına teslim etmek zorundadır. Dosyalarını gününde teslim etmeyen öğrencilerin stajları geçersiz sayılacaktır.

NOT 4 : Staj muafiyetinden yararlanmak isteyen öğrenciler bölüm başkanlarıyla muafiyet durumunu görüştükten sonra bölüm başkanlığı ve staj koordinatörü tarafından muafiyetlerinin uygun görülmesi halinde Yüksekokulumuz öğrenci işlerine muafiyet dilekçelerini ve gerekli evraklarını 02 Haziran 2017 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir.

NOT 5 : 30 Gün özel sektörde staj yapan 1. sınıf öğrencilerine iş yeri ile staj sözleşmesi yapma zorunluluğu getirilmiştir. staj sözleşmesi ektedir.

NOT 6 : Özel sektörde staj yapan 1. sınıf öğrencileri hariç diğer öğrenciler staj işlemlerini eskisi gibi yapacaklardır.

NOT 7  : Staj süresi 1. sınıfın sonunda 30 iş günü olarak zorunlu hale getirilmiştir. 1. sınıf öğrencileri bu yıl sonunda muhakkak stajlarını yapmak zorundadır. Yeni yönerge bu yıl uygulamaya konulacağından 1. sınıf öğrencilerinin özel sektörde staj yapacağı takdirde 3 nüsha staj sözleşmesinden çıkartarak kendi dolduracağı kısımlardan sonra staj yapacağı yere imzalatıp bir nüshasını okula, bir nüshasını kendisine ve bir nüshasıda işyerinde kalacak şekilde hazırlamalı ve staj puantaj cetvellinden 1 nüsha çıkartıp iş yerine doldurtup staj dosyasıyla getireceklerdir. Kamu kuruluşlarında staj yapacak 1. sınıf öğrenciler  iş sözleşmesi çıkarmayıp staj yazısı ve işyeri kabul formundan 3 er nüsha çıkartıp aynı işlemi yapacaklardır.

Staj Yazısı

(UYARI : Üç nüsha çıkarılarak bir tanesi iş yerine, bir tanesi öğrenci işlerine ve bir taneside öğrencinin kendisinde kalacak)

İş Yeri Kabul Formu

(UYARI : İki nüsha çıkarılarak bir tanesi başvuru yapılan iş yerine diğeri öğrenci işlerine teslim edilecek)

Staj Dosyası

Staj Sözleşmesi

Özel Sektörde Yapacaklar için staj Puantaj Cetveli